Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo

18.02.2019

KAR ZİNCİRİ NEDEN GEREKLİ ?Kar lastiği takmamız karda tekerleklerin boşa dönmemesi için gereklidir. Yine de zincir kullanmanız halinde kar lastiğine gerek olmadığı bir sonuç çıkarmamak gerekir. Çünkü kar lastiği aracın kış şartlarında yolu daha iyi tutmasını sağlamaktadır. Zincirlerin ise yol tutuşu ile bağı yoktur. Sadece tekerlerin boş dönmesine engeldir ve aracın kaybına, kardan dolayı kontrolden çıkmasına karşı en iyi önlemdir.
Karlı havalarda halat zincirler kullanabilirsiniz ancak bu sistemi hazırlamak oldukça zahmetlidir. Uygun fiyatlarına rağmen tekerleğe düzgün bir şekilde takmak hayli zaman alabilir. Diğer yandan çelik halka zincirler ise biraz daha pahalıdır ancak kullanması daha kolaydır. Tekerleklere takmak için daha kısa bir zaman gerekir.
NASIL TAKILIR?
Öncelikle takma kafası her tekerleğe vidalayın. Lastik boyutuna göre halkaların bağlantı uzunluğunu lastik boyutlarına göre ayarlayınız. Arka tarafı sabitlemenizin ardından zinciri ön tarafa doğru iyice gerin. Zincirin gergin olması lastiği tam tutması açısından önemlidir. Ardından aynı işlemi ön tarafa da yaptıktan sonra kar zinciri takma işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Buradaki önemli noktalardan biri de zincirin sivri kısımlarının lastiğinize gelmemesidir. Böylece lastiğinize zarar gelmesini de engellemiş olursunuz.